Sajnálatos módon az autótolvaj mesterfogása ezúttal is bevált.
Két járművet is eltulajdonított az a férfi, akit a dunaújvárosi rendőrök a napokban elfogtak. Az egyik autót ráadásul még meg is rongálta. A tolvaj mindkét esetben a járművek tulajdonosainak figyelmetlenségét kihasználva cselekedett – értesült a DO.
Egy különleges eseményről számolt be a vármegyei főkapitányság kommunikációs osztálya. A szóvivő tájékoztatása szerint a dunaújvárosi rendőrök elfogtak egy autótolvajt, ám az eset érdekessége abban rejlik, hogy mindössze egy figyelmetlen pillanat volt elegendő ahhoz, hogy a tolvaj lecsapjon – és ami még meglepőbb, mindez rövid időn belül kétszer is megtörtént!
A 22 éves gyanúsított Dunaújvárosban egy, a javítás után kulccsal parkolóban hagyott Opelt lopott el. Az akció sikerült, de a dolgok hamarosan nem a tervek szerint alakultak: a férfi balesetet szenvedett, de még így is volt ideje, hogy kárt tegyen az ellopott járműben. A kipufogórendszert levágta, mielőtt továbbhajtott volna.
Az első rablás után mindössze két nappal, egy dunaújvárosi benzinkúton újra lecsapott - ismételten a tulajdonos figyelmetlenségét kihasználva. A tankolás befejezését követően, míg a fizetésre várt, őrizetlenül hagyta az autóját, amelyet azonnal el is tulajdonítottak.
A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság munkatársai nem restelltek lépéseket tenni az ügyben: sikerült azonosítaniuk a tolvajt, és nem sokkal később el is fogták a dunaegyházi férfit. A kihallgatása során a férfi elismerte a bűncselekmények elkövetését.



