Martfű csapata súlyos vereséget szenvedett el Monoron.

Nem a Martfű elképzelései szerint alakult a meccs eleje, a hatodik percben már két góllal vezetett a hazai csapat, fél óra múltán pedig három volt a különbség az együttesek között. Ebből ugyan két találat is erősen potyaízű volt, a játék képe alapján pedig nem szabadott volna ekkora előnnyel pihenőre vonulnia a pályaválasztónak. A folytatás sem ígért sok jót, a csapatként funkcionáló Monor játékosai alázatosan tették a dolgukat és ilyen arányban is megérdemelten nyerték a találkozót.
A Tiszaföldvár legyőzésével a Martfű végre véget vetett a sorozatos vereségeknek, amely hat mérkőzésen át tartott. A csapat számára már régóta esedékes volt egy ilyen diadal, és a tiszazugiak remélik, hogy ez a három pont egy felfelé ívelő szakasz kezdetét jelzi. Bár a Monor a találkozó esélyesének számít, sokan úgy vélik, hogy a mezőnyben nincsenek legyőzhetetlen csapatok. Ennek tudatában Koncz Zsolt együttese nem érkezik feltartott kezekkel, hanem fegyelmezett és taktikusan felépített játékkal szeretnék megnehezíteni a Pest vármegyei csapat dolgát.
Monor SE - Martfűi LSE 5-0 (3-0) A Monor SE csapata magabiztos teljesítménnyel zárta le a Martfűi LSE ellen vívott mérkőzést, hiszen 5-0-s eredménnyel diadalmaskodtak. A találkozó első félidőjében már 3-0-ra vezettek, ami jól tükrözte a csapat fölényét. A folytatásban sem csökkent a lendületük, és újabb gólokkal tették még emlékezetesebbé a találkozót. A Monor SE így egyértelmű üzenetet küldött a riválisoknak: komoly erőt képviselnek a bajnokságban.
Monor, 150 néző, vezette: Kiss Dávid (Bereczki, Döbröntey)
Gólszerzők: Bálint a 1. és 6. percben, Kapronczay a 31. percben, Agócs a 56. percben, míg Retter a 71. percben talált be.
Martfű csapata: Kenyeres és Prozlik a 66. percben, Székely D. (Kinyig 66.), Balla, Bogdán, Antman - Bidzilya (Horváth K. 76.), Ács M., Mahler, Bódai - Kriska (Fődi 46.). Az edzői posztot Koncz Zsolt tölti be.
Már a hatodik percben kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat, az eredményjelző pedig ezt világosan jelezte. A vendégek kapusa nem tudott brillírozni, sem az első, sem a harmadik gólnál, ami a csapatának sokat rontott. A monoriak fölényes vezetése ellenére a Martfű nem adta fel, és nem játszott alárendelt szerepet a mérkőzés során. A hazai csapat azonban végig fegyelmezetten és alázatosan végezte a dolgát, mind a támadások, mind a védekezés terén, így teljesen megérdemelten zárták az első félidőt háromgólos előnnyel.
A második félidőben a Pest vármegyei csapat továbbra is magabiztosan támadott, miközben a vendégcsapat szórványos akcióira is fegyelmezetten reagáltak. A biztos előny tudatában sem vették vissza a tempót, és újabb két góllal növelték a különbséget. A Monor teljesítménye a labdarúgás minden területén felülmúlta ellenfelét, így a végső győzelem teljesen megérdemelt volt, még ilyen kiemelkedő arányban is.
Koncz Zsolt, a vendégek edzője: Ezúttal sem játszottunk alázatosan és a legegyszerűbb utasításokat is képtelenek voltunk végrehajtani a pályán. Most már komolyan el kell gondolkodnunk azon, hogy valójában hol a helyünk ebben a futballban.