Egy brit újságíró véleménye szerint Zelenszkij szándékosan nyújtja el a háborús helyzetet, hogy megőrizhesse politikai befolyását és hatalmát.

Egy friss felmérés alapján az ukrán lakosság 70%-a azt gondolja, hogy vezetőik a háború eseményeit saját anyagi előnyük megszerzésére használják ki.
Ukrajna súlyos katonai, politikai és társadalmi válságokkal küzd, amelyek komoly veszélyt jelentenek az ország belső stabilitására. Putyin a tavaszi béketárgyalások elmaradásának hátterében azt a hírt említi, hogy ukrán állapotok kritikusan romlanak, és az ország az összeomlás szélén áll. Az ukrán hadsereg emberhiányban szenved, a frontra vezényelt katonák kimerültek, míg az amerikai támogatás jelenlegi mértéke nem elegendő a helyzet kezelésére. Ezen kívül belső zűrzavarok is sújtják Ukrajnát - írja Owen Matthews brit újságíró a Spectator magazinban, amelyet a Mandiner is összefoglalt.
Matthews szerint a kijevi vezetést korrupciós botrányok és belső tisztogatások terhelik, ami aláásta a közvélemény bizalmát a jövőjükkel és vezetőikkel kapcsolatban. A helyzet egyre feszültebbé válik, és a nyomás nő, hogy szinte bármilyen áron békét teremtsenek.
- jelentette ki Zelenszkij adminisztrációjának egy korábbi tagja.
A kormány korábbi képviselői úgy vélik, hogy...
Egy friss felmérés alapján az ukrán lakosság 70%-a azt gondolja, hogy vezetőik a háború eseményeit saját anyagi előnyük megszerzésére használják ki.
"Semmi sem rombolja jobban a háborús morált, mint az a keserű felismerés, hogy egy nemzet vezetői saját zsebüket tömik, miközben a polgárok bátran harcolnak és akár életüket is adják. A korrupció nemcsak a lelket gyilkolja meg, hanem háborúkat is elveszít" - hangsúlyozza Kijlo Sevcsenko, az ukrán központi bank volt vezetője, aki jelenleg ausztriai száműzetésben él, miután 2023-ban korrupciós vádakkal szembesült.
„Tedd egyedivé a szövegedet” – fogalmazott egy egykori ukrán kabinetminiszter a Spectator újságírójának, aki valaha lelkesen állt Zelenszkij mellett.
Putyin kívülről zúzza szét Ukrajnát, míg Zelenszkij belülről, aláásva a harci szellemet és a közösség morálját. Az emberi jogok sérülnek, a politikai ellenfelekre nyomás nehezedik, a gazdag és befolyásos személyek, akik segíthetnék az ellenzéket, kiszorulnak, míg az ellenzéki média hangját elnémítják. Az egész helyzet iróniája pedig abban rejlik, hogy Ukrajna putyinizálódását a Nyugat támogatja.
A brit lap cikke kitér a kényszersorozásokra is. Kiemelik, hogy Ukrajnában egyre nő az ellenállás és a düh a hatóságok agresszív intézkedései miatt, amelyek célja, hogy a katonakorú férfiakat a hadseregbe kényszerítsék. Az orosz hadsereggel ellentétben, amely szerződéses katonákból áll, Ukrajnában teljes körű mozgósítást vezettek be a 26 év feletti, nem létfontosságú civil munkát végző férfiak számára. Csak idén több mint százezer eljárás indult dezertálás miatt.
Egy korábbi kormánytag elmondása szerint az EU nem segíti Ukrajna politikai stabilitását, sőt inkább szemet huny a problémák felett. Már
Ukrajna, az orosz agresszió és a belső zűrzavar súlya alatt, könnyen a szétesés szélére kerülhet.