Németországban különös eset történt: a rendőröket vonatozó csirkék miatt riasztották.


Jogosan merülhet fel a kérdés: vajon most ők vándormadarakká váltak?

Október 14-én egy különös vonatjárat indult Essenből Köln felé, amelynek egyik fülkéjében váratlanul csirkeólat alakítottak ki. A fülke teljes berendezése megdöbbentő módon magában foglalta a szalmát, valamint néhány élénk csirkét, mintha egy vidéki farmra csöppentünk volna. Az utasok értetlenül nézték a furcsa átalakulást, miközben a jármű gördült tovább a városok között.

A Deutsche Bahn Facebook-oldalán megjelent bejegyzésben egy szórakoztató jelenet bontakozik ki: három csirke foglalta el a vonat egyik fülkéjét. A látvány egyaránt vicces és aranyos volt, ám az utasok és a vasutasok nem osztották a szórakozásukat. A fülkét ugyanis alaposan ki kellett takarítani és fertőtleníteni, hogy a járat újra használható legyen. Ezzel pedig garantáltan káoszt okozott a közlekedésben.

A csirkék felfedezése a mozdonyvezető éles szemének köszönhetően történt. Sajnos az állatok számára a kolozsvári kaland véget ért, mivel a hatóságok beavatkoztak, és a rendőrök eltávolították őket a sínekről. Így a Kölnbe vezető útjuk megszakadt.

A német szövetségi rendőrség eljárást indított az ügy kapcsán.

"Azt hiszem, a vonatunk nemcsak a csirkék keltetésében jeleskedik, hanem abban is, hogy időben megérkezni néha csak egy álom." A kommentek között szórakoztató párbeszéd bontakozott ki, ahol a felhasználók kreatív ötletekkel rukkoltak elő, hogy megmagyarázzák a késést. A Deutsche Bahn ügyesen reagált, ezzel nemcsak a humorérzéküket, hanem az öniróniájukat is bemutatva. A vonatok késésének okait a csirkék tojásrakási rutinjához hasonlították, ezzel egy újabb színes fejezetet nyitva a közlekedési szolgáltatás és az utasok közötti kapcsolatban.

Related posts