Figyelem, új trükkök jelentek meg a csalók arzenáljában! Ezúttal az elveszett kutyájukért aggódó gazdikra csapnak le. Nézd meg a videót, hogy megtudd, hogyan verik át a jóhiszemű állatbarátokat! - PestiSrácok


Vigyázat, új módszerrel támadnak a csalók! Így verik át az elveszett kutyájukért aggodó gazdikat (videó) Szemán László János 2025-02-09

Újfajta módszerrel támadnak a telefonos szélhámosok: azzal tévesztik meg a kisállat-tulajdonosokat, hogy az eltűnt - és általuk megtalált - kedvencek visszajuttatására és orvosi költségeire csalnak ki pénzt. Rövid időn belül két olyan csaló is feltűnt az országban, aki az eltűntként keresett kutya gazdáját felhívta és különböző indokokkal pénz akart kicsalni tőle.

Az elveszett kutyájukat kereső gazdik most egy új veszéllyel néznek szembe: a csalók, akik hirdetéseikben azt állítják, hogy megtalálták a szeretett házikedvencet, és pénzt kérnek ezért.

Egy Győr-Moson-Sopron vármegyében élő hölgy a rendőrséghez fordult, miután bűncselekmény áldozatává vált. Elmondása szerint január 29-én 11 éves kutyusa rejtélyes módon eltűnt a zárt udvarról. Az asszony nem tétlenkedett, és a közösségi médiában hirdetést tett közzé, hogy minél előbb rátaláljon szeretett ebére.

Másnap egy állatmentő egyesület dolgozójaként bemutatkozó férfi jelentkezett telefonon. Állítása szerint a kutyát megtalálták, és hazajuttatásának költségeire 66 ezer forint átutalását kérte a gazditól. A boldog kutyatulajdonos a kérésnek eleget tett, azonban rövid idő múlva ismét csörgött a telefon, hogy az állat orvosi költségeit is fizesse ki a nő. Ekkor azonban a sértettnek gyanús lett a dolog, így további pénzt nem küldött a hívónak.

A szomorú történet mégis örömmel végződött, mivel a szeretett kutyus január 31-én épen, egészségesen hazatalált.

A rendőrség figyelemfelhívó plakátja a közbiztonság érdekében készült, és a lakosságot fontos információkkal látja el. (Forrás: police.hu)

A történtek fényében a Győri Rendőrkapitányság megkezdte a nyomozást csalás bűncselekménye miatt.

Újpesten egy csaló próbálta meg átejteni az embereket. Január 29-én egy újpesti gazdi egy elveszett kutyáról posztolt, amelyet egy olyan Facebook oldalra tett fel, amit kifejezetten az elszökött és elveszett állatok megsegítésére hoztak létre.

A bejegyzésben szereplő telefonszámra nem sokkal később egy ismeretlen számról érkezett egy telefonhívás egy férfitól. Ő egy állatvédő szervezet képviseletében azt állította, hogy rátaláltak a kutyájára, de sajnos sérüléseket szenvedett, ezért orvosi ellátásra van szüksége. A férfi hangsúlyozta, hogy az ellátás költségeit átutalással kell rendezni, és az összeget követően a kutyát házhoz szállítják a gazdájához.

Örömmel értesítjük, hogy a gazda időben észlelte a gyanús jeleket, és azonnal figyelmeztette a csalót, hogy rendőrségi lépéseket fog tenni. Az ügyben a valódi állatvédők, az Állatmentő Liga is beavatkozott, értesítve kollégáinkat, akik gyorsan cselekedtek a helyzet megoldása érdekében. (A csaló és a gazda közötti beszélgetés a cikk elején meghallgatható.) A BRFK arra figyelmeztet, hogy bárki, aki csalás áldozatává válik, haladéktalanul tegyen feljelentést a rendőrségen. Jó hír, hogy azóta a kutyus, aki eltűnt, végül visszakerült a gazdájához. De hogyan kerülhetjük el, hogy mi is áldozattá váljunk? Először is, mindig legyünk éberek, és figyeljünk a gyanús jelekre. Soha ne osszunk meg személyes információt idegenekkel, és mindig ellenőrizzük a segítő szervezetek hitelességét. Ha valaki sürgős segítséget kér, érdemes utánanézni a háttérnek, mielőtt bármilyen döntést hoznánk. Részletesen tájékozódjunk, és ne hagyjuk, hogy a sürgősség érzése befolyásolja a döntéseinket. Ha bármilyen kétség merül fel, kérjünk másoktól véleményt, vagy forduljunk szakemberekhez.

A rendőrség kéri, hogy az áldozattá válás elkerülése érdekében fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:

Ha eltűnt szeretett kedvencük, akkor se dőljenek be minden telefonálónak. Ellenőrizzék a hívó adatait, telefonszámait az internet adta lehetőségeken. Győződjenek meg arról, hogy a jelentkező valóban megtalálta az elveszett állatot. Kérjenek fényképet a kisállatról, egyedi tulajdonságaikra kérdezzenek rá. Amennyiben mód van rá, kérjék meg a megtalálót, hogy a legközelebbi benzinkúton, vagy állatorvosnál olvastassa le a kutya vagy macska chip számát. Lehetőleg utazzanak el a meglelt állatért, de mindenképpen kérjenek személyes találkozót, főként, ha a megtaláló pénzt kér a kiskedvencért. Facebook hozzászólás

Persze! Íme egy egyedi szöveg a megadott témák köré: --- **Elgondolkodtató helyzetek: Kutyáink eltűnése és a csalások világa** Sajnos, a kutyák eltűnése egyre gyakoribb probléma, ami sok gazdit aggaszt. A kutyák nem csupán háziállatok, hanem családtagok is, és amikor egy kis kedvenc eltűnik, az érzelmi sokk mellett gyakran csalásokkal is szembesülhetünk. Az interneten és a közösségi médiában rengeteg hirdetés található, amelyek eltűnt kutyákat keresnek, de sajnos nem minden esetben lehet megbízni ezekben a hirdetésekben. Azok, akik csalni próbálnak, új módszereket találnak ki, hogy kihasználják a kétségbeesett gazdik helyzetét. Gyakori, hogy telefonon keresztül próbálnak meg kapcsolatba lépni, hamis információkat osztva meg, hogy pénzt csikarjanak ki a gazdiktól. Fontos, hogy mindig legyünk óvatosak, és ellenőrizzük a hirdetések hitelességét, mielőtt bármit is elköteleznénk. A közösségi összefogás és az információmegosztás segíthet csökkenteni a csalások számát, és növelheti az esélyét annak, hogy a kutyák visszakerüljenek szerető otthonaikba. Legyünk figyelmesek, és támogassuk egymást ebben a nehéz helyzetben! --- Remélem, hogy ez a szöveg megfelel az elképzeléseidnek!

Related posts