Turi Endre, a zománcművészet kiemelkedő alakja, lenyűgöző ünnepi kiállítással várja az érdeklődőket a Cifrapalotában. A mester egyedi alkotásai nem csupán a technikai tudásról tanúskodnak, hanem a művészet iránti mély szenvedélyéről és elkötelezettségéről


A Cifrapalota falai között szombaton délután 5 órakor vette kezdetét Turi Endre "A fény születése" című kiállítása, amelyet Mohay Henrik piarista gimnazista csellójátéka nyitott meg. Az esemény elején Gyergyádesz László, a népszerű Leonardo da Vinci- és Kada Elek-díjas népművelő, barátként és munkatársként üdvözölte az idős művészt. Ezt követően ifj. Gyergyádesz László, a kiállítás kurátora, nyitóbeszédében megosztotta a közönséggel, hogy a nagymester számára nem volt egyszerű feladat a művek összeállítása.

Turi Endre a magyar és nemzetközi zománcművészet kiemelkedő alakja, akinek hatása messze túlmutat a határokon. Eredetileg festőként indult pályafutása, azonban Kecskemét felfedezése után fokozatosan a zománcművészet irányába fordult, és ez a műfaj vált életművének középpontjává. Emellett a nemzeti művészet színterén is jelentős szerepet játszik, gazdagítva a magyar kulturális örökséget.

Maga a művészeti ág úgy született, hogy az ókorban próbálták utánozni a korall díszítést, de mindazok, akik ellátogatnak saját szemükkel is megtekinthetik a színpompás kiállítást, mely augusztus végéig lesz látható a Cifrapalotában.

Related posts