**Trump és Bitcoin: 2025 visszatérése a 2018-as évekre? – Kriptoworld** A politikai és pénzügyi táj képén a Donald Trump és a Bitcoin között feszülő kapcsolat izgalmas kérdéseket vet fel. Ahogy közeledünk 2025-höz, sokan azon tűnődnek, hogy vajon a közel

Még kevesebb mint húsz nappal a hivatalba lépése után, Trump merész politikai lépései máris megrázták a kriptopiacot, 8,29%-ot törölve annak értékéből.
Bár a piac eddig figyelmen kívül hagyta a kamatemelést, a valódi kérdés az - meddig tarthatja magát?
Ne hagyd ki a legújabb híreket és izgalmas információkat! Csatlakozz hozzánk Facebookon, és légy mindig képben a kriptovaluták világában!
2025 fordulópont lehet, és a Bitcoin "menedékeszköz" státusza végső teszt elé kerülhet.
Az amerikai-kínai kereskedelmi feszültség nem újkeletű jelenség, de a hatásai mostanra igazán szembetűnővé váltak. Elemzők már Donald Trump elnöksége előtt figyelmeztettek arra, hogy ez a gazdasági átrendeződés elkerülhetetlen, és most már világosan látszik, hogy igaza volt mindazoknak, akik felhívták a figyelmet erre a folyamatra.
A Bitcoin piaci részesedése több mint 6%-kal csökkent, ami billió dollárok eltűnését jelenti a piacról.
A befektetők jelenleg óvatosabb megközelítést alkalmaznak. Milyen módon?
Bár az Egyesült Államok inflációs jelentése alacsonyabb értéket mutatott, mint amire a piacon számítottak, és ennek következtében a Fed nem döntött a kamatemelés mellett, a Kanadából, Mexikóból és Kínából érkező importköltségek emelkedése újabb inflációs nyomásokat generálhat. Ez arra utal, hogy a Fed egyelőre nem tervezi a kamatok csökkentését.
A januári fogyasztói árindex (CPI) jelentése hamarosan napvilágot lát, és a figyelem teljes mértékben erre irányul. Ha a CPI értéke magasabb lesz a vártnál, az komoly piaci reakciókat válthat ki, ami akár a Bitcoin árát is 90.000 dollár alá nyomhatja.
Emlékezzünk vissza Trump első elnöki ciklusára, amikor a világ színpadán a feszültségek egyre inkább fokozódtak. Az USA és Kína közötti kereskedelmi háború ebben az időszakban szinte mindennapossá vált, a két ország közötti viták és tarifák csatája meghatározta a globális gazdasági tájat. Trump "Made in America" kampánya ekkor még nagyobb erővel indult, a célja pedig az amerikai gyártás fellendítése és a hazai munkahelyek védelme volt. Az elnök retorikája és politikai intézkedései arra ösztönözték a vállalatokat, hogy a hazai termelést részesítsék előnyben, ezzel új lendületet adva az amerikai iparnak.
2018-ban, amikor Trump csökkenteni kezdte a kínai áruk adóit, a Bitcoin óriási ütést kapott, 72%-ot esett, és az évet 3740 dolláron zárta.
Viszont van egy kedvező hír is:
Bár a Bitcoin piaci kapitalizációja és a befektetők iránti bizalom szempontjából még mindig az arany árnyékában marad, úgy tűnik, hogy a kétszámjegyű veszteség jelenlegi körülmények között valószínűtlen.
Még a kamatcsökkentés elmaradása esetén is az intézményi tőke potenciálisan képes lehet mérsékelni a fennálló nyomást.
A kriptovalutákba való befektetés kockázatai jelentősen megnövekedtek, és a kamatemelés komoly nehézségeket okozhat a nagy piaci kapitalizációval rendelkező eszközök számára.
Mivel a tét rendkívül magas, az amerikai gazdasági naptár nyomon követése sosem volt ennyire lényeges.
Szeretnéd elsőként értesülni legújabb híreinkről? Csatlakozz hírlevelünkhöz, és ne maradj le semmiről!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!