Trump véletlenül felfedett egy titkos megállapodást, amely a TikTok körül forog - Pénzcentrum

Egy interjúban Trump elmondta, hogy egy "nagyon gazdag emberekből" álló csoport kész megvásárolni a platformot. "Körülbelül két héten belül elárulom a részleteket" - utalt a lehetséges üzletre.
Az értékesítési folyamat során elengedhetetlen, hogy a kínai kormány jóváhagyását is beszerezzük. Trump azonban úgy véli, hogy Hszi Csin-ping, Kína elnöke, "nagy valószínűséggel támogatni fogja" ezt a lépést.
Trump a hónap elején ismételten elhalasztotta a TikTok eladását előíró törvény végrehajtását, immár harmadszor. A legfrissebb határidő-hosszabbítás értelmében a ByteDance anyavállalatnak szeptember 17-ig kell megállapodnia a platform értékesítéséről – számolt be róla a BBC.
Egy korábbi megállapodás a TikTok amerikai vevőnek történő eladásáról áprilisban meghiúsult, amikor a Fehér Ház és Kína között feszültség alakult ki Trump vámintézkedései miatt. Nem világos, hogy a jelenlegi potenciális vevő ugyanaz-e, mint aki három hónappal ezelőtt várakozott.
Az amerikai kongresszus tavaly áprilisban fogadta el a TikTok eladását kikényszerítő törvényt, mivel a törvényhozók attól tartottak, hogy az alkalmazás vagy anyavállalata amerikai felhasználói adatokat adhat át a kínai kormánynak, amit a TikTok tagadott.
Trump első elnöki ciklusa során bírálta az alkalmazást, ám idővel rájött, hogy az jelentős szerepet játszott a 2024-es választási győzelmében. Ennek következményeként most már támogatja a jövőbeni használatát az Egyesült Államok területén.
A törvény január 19-én lépett volna életbe, azonban Trump többször is végrehajtási intézkedésekkel halasztotta el annak érvénybe lépését. Ez a lépés számos kritikát szült, hiszen ezzel felülbírálta a kongresszus döntését.
A TikTok kihívás elé állította a törvény alkotmányos alapjait, azonban a platform fellebbezése elbukott az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága előtt.