Megnyitották a Szent Péter térre vezető zarándokút új kezdetét jelző állomását, valamint az aluljárót - értesülhetünk a Vatican News beszámolójából.
A köralakú, fákkal, szökőkúttal díszített tér, mely alatt aluljáróban folyik a gépjármű közlekedés, valójában kicsi mása a Szent Péter tér ölelő karjának, éppen ezért adta neki az "Ölelés tere" becenevet Roberto Gualtieri római főpolgármester. Az új tér, az aluljáró és a zarándokfolyosó átadásának a rangját jelzi, hogy azon részt vett Rino Fisichella érsek, az Evangelizálásért felelős dikasztérium pro-prefektusa, a Szentév pápai delegátusa, Pietro Parolin bíboros államtitkár, Giorgia Melono olasz miniszterelnök és Matteo Salvini, közlekedési miniszter.
A Szent Péter tér és a Piusz tér, valamint a kettőt összekötő Conciliazione sugárút mostantól Róma legnagyobb gyalogos zónáját alkotja, amely lenyűgöző módon 150 ezer látogató befogadására képes. A hivatalos köszöntő beszédek során hangsúlyozták, hogy a 450 munkanap alatt végrehajtott, összesen 86,3 millió eurós (kb. 34 milliárd forintos) beruházás számos kihívással nézett szembe. Az új aluljáró építésekor, az Angyalvár közelében, a Tiberis partján felfedeztek egy hat méter mélységben elterülő, Caligula császár által létrehozott nagy városi közmosodát, latin nevén "fullonicát". Ezt a régészek tárták fel és igyekeztek megőrizni. Sajnos a felfedezés után az értékes leleteket vissza kellett temetni, de az időveszteség jelentősen befolyásolta a projekt határidejét.
A Conciliazione sugárút széles, elegáns vonalát a jobboldalon sorakozó 2-3 méteres, fehér mészkő virágtartók keretezik, amelyek jobbról és balról ölelik körbe azt a négyméteres sávot, mely folyosóként szolgál a Város központjából érkező zarándokok számára. Ez a nyitott útvonal a híres Angyalhídon át vezet el a Piusz térre, majd tovább a Szent Péter tér felé. Itt a bazilika Szent Kapuján való átlépésre készülő keresztények imádságos szívvel, énekszóval, keresztek és zászlók kíséretében vonulnak, hogy kifejezzék hitüket. A jubileum új terének egyik oldalán megtalálható Sziénai Szent Katalin szobra, Itália egyik védőszentje, aki kulcsszerepet játszott abban, hogy a pápák, XI. Gergely pápa vezetésével, a hetven éves avignoni száműzetés után 1377-ben visszatérjenek Rómába.
Giorgia Meloni miniszterelnök "kisebb csodának" nevezte, hogy időben elkészült az új zarándok-fogadó és egyúttal zarándok-indító állomás, míg Salvini miniszter azt hangsúlyozta, hogy "az egész ország számára példaértékű volt, hogy a hatalmas építési területen együtt dolgoztak hazai és külföldi diákok, közösen a képzett építész szakemberekkel és archeológusokkal.