Kovács Zoltán reagált a Transparency nemzetközi korrupciós jelentésére, amelyben Soros György neve is felmerült.

Úgy véli, a szervezet mesterséges észleléseket gyárt, hogy aláássa azokat a szuverén kormányokat, amelyek nem hajlandók behódolni akaratuknak.
Micsoda vicc! A Transparency International ismét bebizonyította, hogy a képmutató "Korrupció Érzékelési Indexe", amelyet Soros György és az USAID árnyékfinanszírozása tart fenn, nem más, mint egy politikai fegyver azok lejáratására, akik szembeszállnak a liberális világrenddel - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára.
Mint korábban mi is hírt adtunk róla, a Transparency International kedden közzétett jelentése 2022 és 2023 után tavaly ismét Magyarországnak adta az EU legkorruptabb országa címet.
Átláthatósági Nemzetközi Szervezet: Magyarország ismét az Európai Unió legkorruptabb államává vált.
Kovács Zoltán Facebook-bejegyzésében felhívta a figyelmet arra, hogy a Nézőpont Intézet is kimutatta: az indexelés politikai motivációval bír, és alapvetően elfogult, ellenőrizetlen véleményekre épül, anélkül, hogy valós korrupciós adatokat tükrözne. Kiemelte, hogy éppen azok az országok lettek a legkevésbé korruptak, amelyek a Transparency International legnagyobb támogatóiként ismertek. Ezek általában liberális vezetésű államok, amelyek kiemelkedő helyezéseket érnek el, annak ellenére, hogy komoly korrupciós botrányok övezik őket. Kovács szerint ez a rendszer egyfajta "fizess és védelmet kapsz" mechanizmusra épül, ahol a kedvező értékelések inkább a maffiák által használt védelmi pénzhez hasonlíthatók, mintsem egy objektív rangsoroláshoz.
A NER titkai szigorú őrizet alatt állnak, és egészen 2026-ig homályban maradnak. Kérdéses, hogy melyik milliárdos melyik magántőkealapban helyezte el a közpénzekből felhalmozott vagyonát.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a "Soros-hálózat propagandájával szemben" Magyarországon nem tapasztalható rendszerszintű korrupció. E kijelentését a Világbank statisztikáival támasztotta alá, amelyek azt mutatják, hogy Magyarország a vállalatok által észlelt korrupció szempontjából a legalacsonyabb értékeket produkálja, nem csupán nemzetközi viszonylatban, hanem az EU-n belül is. Továbbá, a magyar cégek csupán 1,2%-a tapasztalt korrupcióval kapcsolatos megkereséseket, míg az EU hivatalos kutatásai szerint Magyarország a hetedik legkevésbé korrupt tagállam. Az Eurobarometer felmérése szerint a magyar lakosság 37%-a bízik a korrupcióellenes intézkedések hatékonyságában, míg az EU átlag mindössze 30% - így Magyarország az európai uniós tagállamok között a legjobban teljesítők közé tartozik.
David Pressman: Rogán Antal az Orbán-kormány korrupciós rendszerének elsődleges tervezője, megvalósítója és haszonélvezője
Kovács Zoltán felvetette a kérdést: Miért évről évre újra és újra támadják Magyarországot? Erre a válaszát is megfogalmazta: a Transparency International nem a korrupcióval valódi küzdelemre fókuszál, hanem politikai célok érvényesítésére törekszik. Szerinte a valódi korrupció abban rejlik, hogy egy Soros György által támogatott, USAID által finanszírozott szervezet mesterségesen "észleléseket" állít elő, hogy aláássa azokat a szuverén kormányokat, amelyek nem hajlandók engedni az akaratuknak. Így ahelyett, hogy a valódi korrupció ellen harcolnának, narratívákat vásárolnak és manipulálnak - zárta gondolatait Kovács Zoltán.