Orosz hírszerzés vezetője: Moszkva a hadművelet célkitűzéseihez közelít | Demokrata


"A frontvonalon a helyzet nem Kijev javára alakul. (...) A stratégiai irányítás minden szempontból a mi kezünkben van, és közelítünk céljaink megvalósításához, míg az ukrán fegyveres erők az összeomlás határán egyensúlyoznak. Zelenszkij rezsimje pedig teljes mértékben elvesztette legitimitását, ami következményeként a tárgyalási lehetőségeit is megcsökkentette." - fogalmazott.

Úgy gondolta, hogy a Nyugat hajlandó szélsőséges intézkedésekre is, ha ez segít megőrizni a globális dominanciáját. Középtávon egy olyan világméretű konfliktus kirobbantására is törekedhet, amelynek középpontja Eurázsia lenne. Megnyugtatónak találta, hogy nem csupán Washington és London osztja meg a közös értékeket, hanem vannak "más, felelősségteljes szereplők" is, akik összefogva képesek ellenállni az angolszász kalandorpolitikának, és önállóan megoldani a felmerülő problémákat, ezáltal megakadályozva, hogy a világ a harmadik világháború szélére sodródjon.

Nariskin állítása szerint a posztszovjet térség továbbra is az amerikai és brit titkosszolgálatok célkeresztjében áll. Az SZVR által megszerzett információk alapján a Nyugat azt a stratégiát választotta, hogy nem csupán a gazdasági és politikai kapcsolatokat kívánja megbontani, hanem a történelmi és humanitárius kötelékeket is feszültség alá helyezni a regionális országok között.

A nyugati hatalmak stratégiai megközelítése az ukrajnai válság kapcsán egyértelmű: egy hosszan elhúzódó, kimerítő konfliktust kívánnak ránk kényszeríteni, hogy szétszakítsák az orosz társadalmat, és előkészítsék a "színes forradalom" feltételeit. Harcba fognak szállni, ahogyan ők fogalmaznak, "az utolsó ukránig", és amikor már nem marad senki, aki szembeszállna a "félelmetes orosz medvével", akkor a balti államok, a kelet-európai országok, sőt, a jövőben akár Németország is kénytelen lesz kiállni. A globalista erők rendelkeznek a szükséges technológiákkal, hogy manipulálják a közvéleményt, és nyomást gyakoroljanak a helyi vezetőkre.

A kémfőnök hangot adott véleményének, miszerint azért maradtak eredménytelenek az oroszországi helyzet megingatására tett kísérletek, mert az oroszok megértették, hogy nem a "kijevi juntával", hanem a kollektív Nyugattal folyik a harc, és ennek a konfrontációnak "az ára" a szabadság és a szuverenitás. Az SZVR igazgatója szerint a további eszkaláció nem Oroszország kimerüléséhez fog vezetni, ahogy Washington és London várja, hanem magának a Nyugatnak a stratégiai vereségét fogja közelebb hozni.

"Annak ellenére, hogy a szankciók és a szuverén vagyonunk eltulajdonítása súlyos kihívások elé állít minket, az orosz gazdaság mégis növekedést mutat. Az import helyettesítése egyre gyorsabb ütemben fejlődik, különösen a csúcstechnológiai szektorokban. Új logisztikai láncok jönnek létre, és a gazdasági kapcsolatok erősödnek a nem nyugati országokkal, különösen Nagy-Eurázsia térségében" - fogalmazott.

Nariskin hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok minden területen elveszíti a kezdeményezést, és Washington egyre inkább kudarcot vall a posztszovjet térségben.

"Az Egyesült Államok Ukrajnával kapcsolatos 'megszállottsága' egyre inkább romboló hatást gyakorol arra a globális pénzügyi és katonai-politikai struktúrára, amelyet Washington az évek során kialakított."

Álláspontja szerint más nemzetek úgy észlelik, hogy a Nyugat saját "szent teheneket" áldoz fel, beleértve a magántulajdon sérthetetlenségét is.

"Mindenki számára nyilvánvaló, hogy bármelyik állam Oroszország helyébe kerülhet" - mondta.

Azt hangoztatta, hogy az "angolszászok" nyílt terrorizmushoz folyamodtak, valamint az ellenfeleik fizikai eltüntetésére tett próbálkozásaikra utalt, különösen a Robert Fico szlovák miniszterelnök ellen tervezett merénylet példáján keresztül. Elmondása szerint mindez annak a következménye, hogy a Nyugat nem hajlandó szembenézni azzal a ténnyel, hogy az ő osztatlan dominanciájuk korszaka véget ért.

"Nem arról van szó, hogy Washington és London ne értené a történtek lényegét, hanem inkább a gyarmati gondolkodás tehetetlensége és a mélyen gyökerező rasszizmus befolyásolja őket. Időnként azonban az angolszászok idegei, ahogy mondani szokták, elérik a határvonalat. Ezt jól mutatja a nyílt terrorra való átállásuk, valamint az ellenfeleik fizikai eltávolítására irányuló kísérleteik. Más szavakkal, a "megvenni vagy megölni" képletükben egyértelműen a második opció kezdett felülkerekedni" - nyilatkozta Nariskin.

"Milyen jelentőséggel bír a figyelemre méltó merényletkísérlet Fico szlovák miniszterelnök ellen, aki bátran kiáll országa nemzeti érdekeinek védelmében? Ez csupán egy epizód a sok közül. Gondoljunk csak a (Aleksandar) Vucic szerb elnök és Orbán (Viktor) magyar miniszterelnök ellen irányuló halálos fenyegetésekre. Nyilvánvaló, hogy a formálódó többpólusú világban szinte minden jelentős vezető célkeresztbe kerül."

Narsikin előrejelzése szerint az Egyesült Államok és Európa egy komoly belső konfliktusokkal teli, drámai időszak előtt áll, amelyért a szokásos módon Moszkvát fogják felelőssé tenni. Úgy véli, hogy a jövőbeli többpólusú világrendben való részvételük elengedhetetlen, ám ezt csak akkor lehet megvalósítani, ha egyenlő jogokkal rendelkeznek a többi szereplővel szemben.

"A regionális és globális hatalmaknak együtt kell működniük, hogy közösen találjanak megoldásokat a világunkat sújtó kihívásokra. Az Egyesült Államok és Európa, sajátos vállalkozói szellemükkel és innovatív megközelítéseikkel, kulcsszerepet játszhatnak ebben a folyamatban, és elengedhetetlen, hogy aktívan részt vegyenek a megoldások kidolgozásában" - mondta az SZVR igazgatója.

Related posts