Orbán Viktor: "Ha a választások most vasárnap zajlanának, biztosra vehetjük, hogy jelentős fölénnyel diadalmaskodnánk" - VIDEÓVAL

Orbán Viktor kifejezte optimizmusát az új román kormányfővel való együttműködés lehetőségéről. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a két ország közötti párbeszéd és együttműködés kulcsfontosságú a régió stabilitása és fejlődése szempontjából.
Orbán Viktor miniszterelnök a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor zárónapján elmondta, hogy Románia gazdasági nehézségeinek leküzdése esetén van lehetőség az együttműködésre. A kijelentés a miniszterelnök román kollégájával, Ilie Bolojannal folytatott közelmúltbeli megbeszélésére utalt.
A miniszterelnök beszédét azzal indította, hogy ha a választások most vasárnap zajlanának, a 106 egyéni választókerület közül 80-at sikerülne megnyerniük, ami egyértelmű és fölényes győzelmet jelentene számukra.
- nyilatkozott Orbán Viktor.
A miniszterelnök az előadás keretében bejelentette, hogy elindultak a digitális polgári körök, és a hozzájuk tartozó weboldal már működik, ahol minden lényeges információ elérhető.
Azért tartották fontosnak létrehozni ezt az új platformot, mivel a mai világban a jobboldali, nemzeti, polgári, keresztény közösségnek is kezdenie kell valamit a virtuális térrel.
Ami ebben sajátosan magyar, az a trollkodás, a durvaság. Aki nem liberális, azt megalázzák, erre épülő digitális körök uralják a teret. Tudomásul kell venni, hogy egy közösség digitális lábbal működik, a hazaszeret kultúráját kell létrehozni. A tiszás erővel szemben már létrehoztuk a Harcosok Klubját, de kell egy tér azoknak is, akik nem akarnak a politikai síkon részt venni ebben. A nemzeti szuverenitás szempontjából is van jelentősége, a háborúpártiak már ott garázdálkodnak a digitális térben, erre kell nemzeti digitális algoritmus.
Orbán Viktor szerint ugyan Donald Trump hivatalba lépésével valamelyest csökkent a háború kockázata, azonban még így sem múlt el.
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a béke fenntartásához elengedhetetlen a regionális együttműködés erősítése. Kiemelte, hogy már létezik egy ilyen békealapú szövetség a szlovákokkal és a szerbekkel, és reményét fejezte ki, hogy a csehekkel, románokkal és lengyelekkel is hasonló partnerséget alakíthatnak ki. Emellett különösen fontosnak tartotta, hogy a jövőbeni konfliktusokból távol maradjunk.
A második feltételként hangsúlyozta, hogy elengedhetetlen, hogy képesek legyünk megvédeni magunkat. Kiemelte a magyar haderő fejlesztésének fontosságát. A harmadik cél a válságálló képesség kiépítése, amely magában foglalja az önellátás erősítését. Ez a hadiipar, az energiaellátás, az élelmiszerbiztonság és a digitális kompetenciák terén kiemelt jelentőséggel bír. Beszélt a mesterséges intelligenciáról is, amely forradalmasítja a különböző szektorokat. Ezt a feladatot nemzeti keretek között kell megvalósítanunk, mivel az Európai Unió nem nyújt elegendő támogatást ebben a kérdésben; saját erőnkből kell részt vennünk a globális versenyben, együttműködve a szomszédos régiókkal. Végül, a negyedik pont a humán erőforrások terén megvalósítandó fölény kiépítése.
Orbán Viktor felidézte, hogy Brüsszelben közzétették az EU következő hét éves költségvetési tervezetét, ami egy háborús költségvetés. Kiemelte:
Ez egy olyan Európai Unió költségvetése, amely le akarja győzni Oroszországot Ukrajna területén abban a reményben, hogy a háborús vereség megrendíti az orosz kormányzati rendszert - tette hozzá. Leszögezte, Magyarország nem érdekelt egy háborús költségvetésben, nekünk egy békét és fejlődéstámogató költségvetés kell, ezért a bemutatott tervezetet tárgyalási alapnak sem fogadjuk el. - A Tiszának és a DK-nak egyezsége van, ha azt teszik, amit Brüsszel elvár, megkapják a pénzt a szuverenitásunkért cserébe. Inkább hozzuk haza mi - tette hozzá.
Európa jelenlegi helyzete és politikai irányvonala sokakat foglalkoztat, és nem meglepő, hogy a woke ideológia támogatása komoly vitákat generál. Az EU jelenlegi vezetése, amely ezt az irányt képviseli, Donald Trump kritikájának kereszttüzében áll, aki már sikeresen fellépett ezzel szemben. A szakértők szerint az EU olyan megállapodásokat köthet az Egyesült Államokkal, amelyek hátrányosak lehetnek számára, ez pedig kényszerpályára állítja a közösséget, ahol a győzelem esélye minimális. Ráadásul a kapcsolatok Kínával is egyre feszültebbé válnak, ami tovább bonyolítja a helyzetet.
A kormányfő véleménye szerint nem zárható ki, hogy létezik egy átfogó föderalista stratégia, mivel Brüsszelben lehetőséget látnak az Európai Egyesült Államok megvalósítására. Ezt az a tendencia is alátámasztja, hogy minden válság idején a nemzetállamoktól vonják el a hatásköröket saját előnyük érdekében. Az EU költségvetési irányítása jelenleg csak hadigazdálkodás keretein belül fenntartható, mivel a versenyképességét már elvesztette. Ezenfelül Ukrajna uniós tagsága bizonyos gazdasági érdekek kiszolgálását is szolgálhatja. - Az elmúlt évtizedben Angliát elengedtük, most pedig Ukrajnát szeretnénk integrálni. Ez gazdasági szempontból abszurd. Anglia a szuverenitás híve, míg Ukrajna a föderalista Európa mellett áll ki - fogalmazott.
A miniszterelnök a magyar nagystratégiáról kifejtette: 1920-ban az ellenségeink úgy döntöttek, hogy hazánk kicsi lesz és szegény. - A nemzetstratégia lényege az, hogy Magyarország nagy lesz és gazdag - szögezte le.
Ahogy azt kifejtette, nem tervezünk emberi importot, hiszen a célunk egy családbarát nemzet kialakítása. Összességében mi fordítjuk a legtöbb forrást a családok támogatására. Ráadásul most valami olyan valósul meg, ami máshol nem tapasztalható: a magyar édesanyák teljes adómentessége. Emellett egy új lehetőséget kínálunk a fiatalok számára: a 3%-os lakáshitelt. Ez azt jelenti, hogy ha egy 18 év feletti magyar fiatal úgy dönt, hogy szeretne ingatlant vásárolni, akkor valóra válhat az álma, és saját otthont teremthet magának. A törlesztőrészlet alacsonyabb, mint amit egy albérletért vagy lakbérért kellene fizetnie. Ezzel nemcsak a családokat, hanem a fiatalokat és a nemzet jövőjét is erősítjük - hangsúlyozta.
Áttérve a migrációra, példaként említette, hogy Németországban a tanulók 40 százaléka muszlim származású. - Tőlünk nyugatra az országok visszafordíthatatlanul vegyes társadalmakká alakultak, muszlim többségű nagyvárosok lesznek, lakosságcserével. Továbbra is migrációs célpont marad Európa, és amikor Afrika is megindul, a nyugat egy ilyen arányú migrációval szemben nem tudja majd megvédeni magát - vélekedett.
A kormányfő elmondta: tíz év múlva az akkori hazának és kormányfőnek a legfontosabb feladata lesz a nyugati határok megvédése a migrációtól. A nyugati országokkal szemben a magyar alkotmány elismeri a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Most kezdik kapizsgálni, de már késő. Nem volt nekik meg a vészcsengő, ezért a régi, jól ismert hazájuk nem létezik többé - állította.
A miniszterelnök véleménye szerint kulcskérdés, hogy a kereszténység meg tudja-e őrizni helyét a társadalomban. Emlékeztetett egy olyan európai korszakra, amikor az emberek hite élénk volt, ám ezt a folyamatot a szekularizáció visszaszorította. Jelenleg a hit fokozatosan csökken, de a keresztény értékek továbbra is részei az európai kultúrának. Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy most egy fordulópont előtt állunk, hiszen az azonos neműek házasságának elfogadása és a migráció kérdései új kihívások elé állítják a Nyugatot. Azt hangsúlyozta, hogy az élő hit megtartó erejébe való visszatérés a jövőnket és gyermekeink jövőjét is meghatározza. Feladatunk, hogy megőrizzük a meglévő értékeket, és törekedjünk arra, hogy újakat is szerezzünk. Fontos, hogy nemet mondjunk arra, amire valójában nincs szükségünk. A miniszterelnök végül arra figyelmeztetett, hogy most derül ki, milyen szülőkké váltunk.