Az egri tűzoltók nyolcvan rászoruló embernek nyújtottak segítséget.

A Tűzoltóság Napja alkalmából megrendezett véradási akcióhoz idén is csatlakoztak az egri tűzoltók, akik önzetlen véradásukkal támogatták a betegek gyógyulását. Ezzel a nemes cselekedettel bizonyították elkötelezettségüket a közösség iránt, és hozzájárultak a szükségben lévő emberek egészségének helyreállításához.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság idén is megrendezte hagyományos, többnapos országos véradási akcióját a Tűzoltóság Napja alkalmából, együttműködve a Magyar Vöröskereszttel. Az esemény keretén belül az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltségen az önkéntes véradók május 6-án álltak sorba, hogy e nemes célt szolgálják. A katasztrófavédelem évente kétszer szervez ilyen véradási lehetőséget, hogy ezzel segítséget nyújtson mindazoknak, akiknek a véradás életmentő lehet – számolt be róla a Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A Magyar Vöröskereszt mottója így hangzik:
A tűzoltók vallják, ha van valami, ami pótolható, akkor azt pótolni is kell, hiszen annyi mindent láttak már elveszni. Éppen ez a hozzáállás teszi sikeressé évről évre a katasztrófavédelem által szervezett véradásokat.
Évek óta, minden októberben, a Természeti Katasztrófák Csökkentésének Világnapja alkalmából, országos véradást szervez a katasztrófavédelem. 2024-ben azonban egy különleges eseményre kerül sor: a szervezet először Szent Flórián, a tűzoltók védőszentjének napján is véradást indít. Ez a kezdeményezés nem csupán a véradás fontosságát hangsúlyozza, hanem a hagyományt 2025-ben is szeretnék folytatni, ezzel is erősítve a közösség összefogását a bajbajutottak megsegítése érdekében.
A véradás rendkívüli értékkel bír, hiszen életet menthet és reményt hozhat sokak számára. Minden egyes csepp vér, amelyet valaki önként ad, a gyógyulás és a túlélés esélyét növeli. Ezzel a nemes cselekedettel hozzájárulunk közösségünk egészségéhez és támogatjuk azokat, akiknek sürgősen szükségük van segítségre. Ne feledjük, hogy a véradás nem csupán egy egyszerű aktus, hanem egy erőteljes kifejezése az empátiának és a szolidaritásnak.
Természetesen nem csupán a készenléti állomány tagjai, hanem a hivatali munkarendben dolgozók, sőt, bárki, aki szeretett volna, részt vehetett az önkéntes véradásban. A kirendeltségen összegyűlt vér ez alkalommal közel nyolcvan beteg számára nyújtott lehetőséget a gyógyulásra.