A kormány döntése értelmében átalakul a Fudan Alapítvány neve és funkciója.
A feladata immáron a Diákváros kollégiumfejlesztési programjának megvalósítása lesz a célja.
A Fudan Alapítvány neve és funkciója átalakul, a benyújtott törvényjavaslat értelmében a jövőben Tudás-Tér Alapítványként fog működni. Ezt a bejelentést a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára tette közzé szombaton Budapesten, aki a felsőoktatás, a szakképzés és a felnőttképzés, valamint a fiatalok ügyével foglalkozik.
Varga-Bajusz Veronika elmondta, az alapítvány feladata a főváros IX. kerületében létrejövő Diákváros kollégiumfejlesztési programjának megvalósítása lesz. A kormány "új gazdaságpolitikai akciótervében kiemelten kezeli a lakhatási helyzetet" és ezen belül a kollégiumi férőhelyek számának bővítését. Példaként hozzátette, a budapesti 17 ezres kollégiumi férőhelyekre többszörös a túljelentkezés. Úgy vélte, az alapítvány megfelelő szerepet tud vállalni a felsőoktatás nemzetköziesítésében, a magyar és külföldi egyetemek együttműködésének segítésében, valamint a Diákváros fejlesztésében.
Varga-Bajusz Veronika tájékoztatása szerint a kormány konstruktív párbeszédet folytatott a fővárosi vezetőkkel és a IX. kerület polgármesterével. Ennek az együttműködésnek az eredményeként született meg az alapítványra vonatkozó törvényjavaslat. A javaslat értelmében a kerületi és fővárosi ingatlanok először állami tulajdonba kerülnek, majd azt követően az alapítvány kezelésébe. Az ingatlanok státusza várhatóan a következő év elejére tisztázódik, ezt követően pedig megnyílik a lehetőség a nemzetközi pályázatok kiírására a tervezési feladatokkal kapcsolatban.
A Diákváros projekt keretében a tervek szerint nem csupán 12 ezer új kollégiumi férőhely létesül, hanem egy olyan sokoldalú közösségi tér is, amely lehetőséget nyújt a hallgatóknak a közösségépítésre, sportolásra és különböző rendezvények lebonyolítására. A budapesti egyetemek számára lehetőséget teremtenek arra, hogy az itt kialakuló kollégiumi férőhelyekből meghatározzák a saját hallgatóik igényeinek megfelelő kapacitásokat. A Diákváros fejlesztését egyetemi partnerségek keretében, valamint állami támogatások révén kívánja megvalósítani az alapítvány, ugyanakkor a külső finanszírozási lehetőségek bevonását is fontolóra veszik. Az arányok pontos meghatározása a tervezési folyamat során fog megtörténni - tette hozzá az államtitkár.
Az eredetileg a Fudan Egyetemmel kapcsolatban létrehozott alapítványnak nem volt túl sok látható eredménye, a sajtóhírekből főleg annyi derül ki, hogy rengeteg pénzt tettek bele és történtek személyi változások az életében.