Meghalt a frontvonalban a CIA egyik vezetőjének fia, az oroszok oldalán – jelentette a PestiSrácok.
A frontvonalon tragikus módon életét vesztette a CIA egyik vezetőjének fia, aki az oroszok oldalán harcolt. A hír a PestiSrácok.hu portálon jelent meg 2025. április 26-án.
Amennyire szomorú az orosz-ukrán háború, gyakran legalább annyira szürreális. Így esett, hogy a CIA digitális fejlesztésekért felelős igazgatóhelyettesének fia az oroszok oldalán harcolva esett el a háborúban. Igaz, a 21 éves Michael Gloss az ukránok oldalán kezdte a háborút, majd úgy gondolta, hogy ha a "fasizmus" ellen akar fegyvert ragadni, akkor inkább Moszkva mellé áll.
Elvesztette fiát a CIA digitális fejlesztésekért felelős igazgatóhelyettesének fia - idézte az orosz ellenzéki Important Stories oknyomozó portál cikkét a Portfólió, amely szerint a 21 éves Michael Gloss 2023 augusztusában érkezett Oroszországba, előtte Európában utazgatott. Julianne Gallina Gloss jelenleg is a CIA digitális fejlesztésekért felelős igazgatóhelyettese.
Az orosz közösségi platformon, a Vkontaktén, Gloss egy szívszorító üzenetet hagyott, melyben elmondta, hogy elhagyta otthonát, mert elítéli a fasizmust, és világjáró álmait szeretné valóra váltani. Kezdetben Ukrajna mellett állt ki, de idővel a nézetei drámaian megváltoztak. 2023. szeptember 5-én végül csatlakozott az orosz hadsereghez, és a 137-es rjazani deszantos ezred tagjává vált. Bajtársai szerint mélyen szerette Oroszországot. 2024. április 4-én hősi halált halt az ukrán fronton, Bahmut környékén. Temetése 2024 decemberében zajlott az Egyesült Államokban, ahol családja csak annyit osztott meg, hogy tragikus körülmények között vesztette életét Kelet-Európában.
Kép forrása: MTI/AP/LIBKOS (szimbolikus ábrázolás)
Persze, szívesen segítek! Kérlek, írd le, miről szeretnél hozzászólni, és milyen hangvételt szeretnél (például vicces, komoly, inspiráló stb.), hogy egyedi és személyre szabott szöveget tudjak készíteni!
A CIA önkéntesei és az orosz-ukrán háború kapcsolata egy rendkívül érdekes és összetett téma. A konfliktus során sokan önkénteseként csatlakoztak a harcokhoz, motiválva a hazájuk iránti elkötelezettség és az emberi jogok védelme iránti vágy. A CIA, mint hírszerző ügynökség, különféle stratégiákat és támogatási formákat alkalmazott, hogy segítse Ukrajnát a háború alatt, ami felveti a kérdéseket a katonai és civil együttműködés hatékonyságáról és etikai vonatkozásairól. Mindezek mellett a háború humanitárius aspektusai is kiemelt figyelmet érdemelnek, hiszen a frontvonal mögött álló önkéntesek gyakran életüket kockáztatják, hogy segítsenek a szükséget szenvedőknek. Az önkéntesség és a nemzetközi támogatás szerepe tehát kulcsfontosságú a konfliktus megértésében és a jövőbeli megoldások keresésében.