Magyar Péter elszámoltatási terve: nem csupán börtönbe zárásra utaló fenyegetésekkel operál, hanem stadionnyi embert hívna számadóra.
Sokan érzik úgy, ma a kormány egy bűnszervezethez hasonlít, amely fosztogat és szétesik a korrupciótól. Állami és kormányzati szervezetek maffiaszerű működését halljuk és tapasztaljuk. Nemzeti ügynek tekintjük, hogy a kormány számoljon el az adófizetők rábízott forintjaival, számoljon el az Európai Unióból érkező támogatásokkal, számoljon el az állami gazdasági társaságok működésével és pénzügyi támogatásaival"
E szavakat nem most hangoztatta Magyar Péter, és nem is Gyurcsány Ferenc fogalmazta meg korábban, hanem a Fidesz legutóbbi, 2010-es választási programjában, amely a Nemzeti ügyek politikája címet viseli. E program elszámoltatásról szóló fejezetét pedig Lázár János írta. Ugyanakkor Orbán Viktor is elmondhatta volna ezeket a gondolatokat, hiszen hasonló kijelentéseket tett a 2010-es választási kampány során. Például így fogalmazott:
Most, 15 évnyi Fidesz-kormányzás után új választások küszöbén állunk, és Magyar Péter a közelgő elszámoltatás ígéretével lép színre. Az ő megközelítése hasonlít Orbán korábbi retorikájára, amikor az "elmúltnyolc év" baloldali kormányzását bírálta; most azonban a NER időszaka kerül terítékre. Magyar Péter nemrégiben a Kontroll.hu-nak adott interjújában kifejtette, hogy Orbán Viktor és csapata ügyes szakemberek segítségével alakította át a közvagyont magánérdekekké, így a felelősségre vonás nem ígérkezik egyszerű feladatnak. Hozzátette azonban, hogy "a Nemzeti Együttbűnözés Rendszeréről érkező információk akár közép, akár felső szinten elkövetett súlyos bűncselekményekről érkeznek, és ezeket ügyvédek fogják rendszerezni és vizsgálni."
A Tisza Párt elnöke a testvére által szerkesztett portálnak adott interjúban arról is beszélt, hogy az elszámoltatás nemcsak büntetőjogi aktus, de a társadalmi igazságérzet helyreállítása is. Hangsúlyozta, hogy azokra is számítanak, akik kényszerből működtek együtt a rendszerrel. Szerinte ugyanis nem kormánytisztviselők vagy bedolgozó vállalkozók felelősök a jelenlegi helyzetért, hanem az a pár ezer család, akik az elmúlt 14 év alatt milliárdos vagyont halmoztak fel. A Tisza Párt elnöke úgy fogalmazott:
A számok itt ezer, kétezer, esetleg legfeljebb háromezer embert vagy családot jelölnek. Az igazságszolgáltatásnak velük kell elszámolnia, és nekünk is felelősséget kell vállalnunk a vagyonukkal kapcsolatban.
Ugyanezt a háromezres számot emlegette Magyar egy pár nappal későbbi újévi üzenetében is, amelyet a Facebookon és a Youtube-on eddig több mint 1,8 millióan néztek meg. Az üzenetében kijelentette: "Mi, magyarok meg fogjuk nyerni a választást. Leváltjuk őket, elszámoltatjuk, és továbblépünk Orbán rendszerén." Hozzátette: "Vissza fogjuk szerezni hazánkat attól a háromezernyi embertől, akik jelenleg a gyűlölet és a megosztás gyümölcseit élvezik."
Magyar nem részletezte, honnan származik az a becslés, amely szerint több ezer olyan ember lehet Magyarországon, akik a NER (Nemzeti Együttműködés Rendszere) elmúlt 14 éve alatt gyanús módon, a korrupció vagy törvénytelenség árnyékában váltak milliárdossá. Mindenesetre ez a szám meglehetősen megdöbbentő. Különösen figyelembe véve, hogy a Blochamps pénzügyi tanácsadó cég 2023-as privátbanki adatelemzése alapján csupán 6500 olyan személy létezett, akiknek egymilliárd forintot meghaladó vagyona volt. Fontos hangsúlyozni, hogy ez a szám kizárólag a legális, Magyarországon nyilvántartott vagyonokra vonatkozik, tehát nem tartalmazza a családtagok külföldi tulajdonait, a strómanok ingatlanjait, vagy a vejek és sógornők szingapúri bankszámláit.
A vagyonosak mindenesetre jó évet zártak: a Forbes friss gazdaglistájából tudjuk, hogy a sikeres felcsúti vállalkozó, Mészáros Lőrinc vagyona egy év alatt megduplázódott, év végére már bőven átlépte az 1000 milliárdos álomhatárt is, miközben egy év alatt majdnem másfélszeresére növelte a vagyonát a miniszterelnök veje, Tiborcz István is:
Magyar Péter rendszeresen hangsúlyozza Mészáros Lőrinc és Tiborcz István nevét, különösen, amikor az elszámoltatás témájáról beszél. Ismételten felhívja a figyelmet arra, hogy az EU-s támogatásokkal kapcsolatban számos visszaélés, túlárazás és lopás történik. Rendszeresen ironikusan említi, hogy az uniós pénzek hova kerülnek, és utal arra, hogy "csak meg kell kérdezni a nemzet vejét, Tiborcz Istvánt". Más szavakkal élve, az EU-tól kapott források "jachtokban, kastélyokban és offshore-számlákon" végzik, és véleménye szerint "Ma Magyarország olyan, mint egy családi részvénytársaság". Az általa említett több ezer fős elszámoltatási "célcsoport" pedig jóval szélesebb, mint a korábban a Fidesz és az ellenzék által emlegetett "börtönválogatott", amely csupán egy focicsapatnyi embert jelentett. Ha a focis párhuzamnál maradunk, ezzel a csoporttal szinte teljesen megtölthető lenne a 3865 fős felcsúti Pancho Aréna lelátója.