Ursula von der Leyen határozott szavakkal lép fel: szembenéz az óriáscégek kihívásaival.

Fedezd fel a bankszektor digitális jövőjét! AI-forradalom, fintech újdonságok és digitális átalakulás – ezek a témák várnak rád május 27-én a Portfolio Financial IT konferenciáján. Ne hagyd ki az eseményt, ahol a legfrissebb trendeket és innovációkat tárgyaljuk! Regisztrálj most és ismerd meg a részleteket!
Ezért kezdeményeztünk jogi lépéseket a TikTok, az X, az Apple és a Meta ellen, hogy csak néhány példát említsek. Célunk, hogy a szabályokat méltányosan, arányosan és elfogulatlan módon érvényesítsük.
A vállalat származása és vezetője nem határozza meg a sikerét; sokkal inkább az innováció, a csapatmunka és az elkötelezettség az, ami igazán számít.
- A Politico vasárnapi beszámolója szerint von der Leyen ezt fogalmazta meg.
Az EU Digitális Piacokról szóló törvényét (DMA) Donald Trump amerikai elnök adminisztrációja erősen bírálta. A jogszabály kötelezettségeket és tiltásokat határoz meg olyan technológiai óriások számára, mint az Alphabet, az Amazon, az Apple, a Booking.com, a ByteDance, a Meta Platforms és a Microsoft, azzal a céllal, hogy
Biztosítson azonos esélyeket a versenyben, és nyújtson gazdagabb választási lehetőségeket a vásárlók számára.
Februárban Trump egy fontos memorandumot írt alá, amelyben kifejezte aggodalmát az EU Digitális Piacokról és Digitális Szolgáltatásokról szóló jogszabályaival kapcsolatban. A dokumentumban hangsúlyozta, hogy a kormánya alaposan át fogja tekinteni ezeket a törvényeket, amelyek meghatározzák, miként léphetnek interakcióba az amerikai cégek az Európai Unióban élő fogyasztókkal.
Teresa Ribera, az Európai Unió versenyjogi biztosa nemrég bejelentette, hogy a következő hetekben várható döntés a kérdésben, miszerint az Apple és a Meta esetében történt-e a piaci erejük korlátozását célzó szabályok megsértése. Információk alapján mindkét cég mérsékelt büntetésre készülhet a Digitális Piacokról szóló törvény (DMA) megsértése következtében.