Felfedeztek egy új dinoszauruszfajt Dél-Amerika szívében | National Geographic Dél-Amerikában izgalmas új felfedezésre bukkantak a paleontológusok: egy eddig ismeretlen dinoszauruszfajra bukkantak, amely új fényt vet a kontinens ősi élővilágára. A kutató

Egy újonnan felfedezett dinoszaurusz faj került előtérbe Latin-Amerika déli csücskében található maradványok alapján, amelyek eddig ismeretlenek voltak. Az újonnan leírt lény a Chadititan calvoi nevet viseli, és a Titanosaurus csoportba tartozik, amely a hatalmas, hosszú nyakú növényevő dinoszauruszok között foglal helyet.
A kutatók egy 78 millió éves, ősi lagúna lenyűgöző ökoszisztémáját tárták fel, és ennek során összesen 423 fosszíliát azonosítottak, amelyek több száz különböző állatfajhoz tartoztak. A National Geographic jelentése szerint a felfedezések között megtalálhatóak teknősök, halak, csigák, valamint dinoszauruszok maradványai is, amelyek egyaránt hozzájárulnak a régmúlt életének megértéséhez.
A több mint 400 felfedezett lelet közül 20 darab a Chadititan calvoihoz kapcsolódik, amely a kutatók szerint körülbelül hét méteres hosszúságot is elérhetett.
A titanoszauruszok valaha a mai Dél-Amerika területén uralták a tájat, de fajaik a világ más részein is megjelentek. Legutóbb például Erdélyben bukkantak rá fosszíliákra, amelyek alapján sikerült azonosítani két új fajt: a Petrustitan hungaricust és az Uriash kadicit. Ezek a felfedezések új színt visznek a dinoszauruszok történetébe, és azt mutatják, hogy ezek a lenyűgöző lények milyen széles körben elterjedtek voltak a Földön.
Jelenlegi ismereteink szerint a titanoszauruszok a legtovább fennmaradó dinoszauruszfajták közé tartozhattak, és ők lehettek az utolsó fennmaradt hosszúnyakú növényevők a bolygón, amikor becsapódott a dinoszauruszok korának végét jelentő aszteroida.