Felfedezték a Tisza Párt elnökének titkait, amelyeket a Magyar Nemzeti Bank (MNB) leplezett le. A részletekről és a kialakult helyzetről videós összefoglalót is készítettek.


A Tisza Párt vezetője a kétértelmű részvényeladásaival körülbelül 90 millió forintot zsebelhetett be. Eközben Magyar Péter egyre feszültebbé válik a kialakult botrány következtében, sőt, már a jegybank ügyintézőjét is megfenyegette.

Magyar Péter már februárban hevesen válaszolt, amikor a bennfentes kereskedelem témájáról faggatták, és külön kiemelte, hogy a magyar állampolgároknak semmi közük ahhoz, amit ő tett.

Az Index korábban részletesen feltárta, hogy Magyar Péter mikor és milyen mértékben vásárolt részvényeket. A hírportál arról számolt be, hogy 2023. július 21-én, a tőzsde zárása után Mészáros Lőrinc cége, az Opus Global Nyrt., bejelentette részvény-visszavásárlási programját, amely drámaian megemelte a részvények árfolyamát. Érdekes fejlemény, hogy ugyanezen a napon, közvetlenül a tőzsdezárás és az akció bejelentése előtt, Magyar Péter, aki az MBH Bank felügyelőbizottságának tagjaként tevékenykedett, minden más részvényét értékesítette, és jelentős, több tízmilliós összegért Opus-részvényeket vásárolt. Két nappal később, a tőzsde nyitása után, emelt áron értékesítette ezeket a részvényeket, amivel a Tisza Párt elnökének zsebében 90 millió forinttal gyarapodott a vagyon.

Magyar Péter ex-barátnője, Vogel Evelin, egy nemrég napvilágra került hangfelvételen arról nyilatkozott, hogy Magyar Péter hozzáférhetett titkos információkhoz a tőzsdei eseményekről.

Magyar Péter februárban a közösségi média platformján határozottan cáfolta, hogy bennfentes kereskedelemmel jutott volna hozzá 90 millió forinthoz. Azt állította, hogy az említett napon nem értékesített részvényeket. Ezt követően pedig bejelentette, hogy jogi lépéseket fontolgat, beleértve a sajtó-helyreigazítási pert és büntető feljelentést.

A Magyar Nemzet akkor arról számolt be, hogy Magyar Péter kijelentette: nem pénteken, azaz a részvény-visszavásárlás előtt vásárolta meg az Opus-papírokat, hanem hétfőn, tehát a tranzakció után. A Tisza Párt elnöke ezzel próbálta alátámasztani, hogy nem folytatott bennfentes kereskedelmet. Ugyanakkor a lap hangsúlyozta, hogy a tőzsdén a tranzakciókat nem azonnal rögzítik, hanem késlekedéssel, így előfordulhat, hogy a pénteken lebonyolított vásárlás csak hétfőn került a nyilvántartásba.

Related posts