Három darab sótalanító készüléket fognak beszerezni.


17,8 millió lej áll rendelkezésre a Kis-Küküllő menti települések vízellátásának korszerűsítésére és fejlesztésére.

A kormány július 14-i ülésén 17,8 millió lej elkülönítését hagyta jóvá olyan műszaki megoldások finanszírozására, amelyek lehetővé teszik a Kis-Küküllő vizének sótalanítását és az érintett Maros megyei települések ivóvízellátását. Három sótalanító berendezés beszerzéséről van szó, egyet a dicsőszentmártoni, egyet a küküllőszéplaki, egyet a gyulakuti vízüzemhez szerelnek fel.

A támogatás lehetővé teszi sürgős beavatkozások végrehajtását, beleértve sótalanító berendezések beszerzését és telepítését, a meglévő rendszerek korszerűsítését, valamint az ivóvíz minőségének biztosításához szükséges kiegészítő munkálatok elvégzését - közölte a Maros megyei prefektúra.

- Ez a támogatás annak a hosszas együttműködésnek és párbeszédnek az eredménye, amely a helyi és központi hatóságok között zajlott. A Kis-Küküllő vízminősége jogos aggodalmat váltott ki az érintett közösségek körében, és a kormány hétfői döntése határozott és szükségszerű válasz erre a helyzetre. Köszönet illeti mindazokat, akik hozzájárultak a megoldáshoz. Az általam vezetett intézmény továbbra is szorosan követni fogja ezen projektek megvalósítását" - nyilatkozta Barabási Antal Szabolcs, Maros megye prefektusa.

Kérdésünkre, hogy milyen lépések szükségesek ahhoz, hogy a sótalanító berendezések mielőbb üzembe állhassanak, Sipos Levente, az Aquaserv vízszolgáltató vállalat vezetője az alábbiakat osztotta meg velünk: A két érintett intézmény, a Dicsőszentmártoni Polgármesteri Hivatal és a Maros Megyei Tanács, sürgősen elfogadják a befektetésekhez kapcsolódó tanácsi határozatokat. Ezt követően a beszerzési osztályok megkezdhetik a közbeszerzési eljárás előkészítését és lebonyolítását. A Dicsőszentmárton sótalanító berendezéséhez a polgármesteri hivatal kapja a szükséges forrást, míg a gyulakutai és küküllőszéplaki létesítmények finanszírozása a megyei tanácsra hárul.

A három sótalanító berendezés kapacitása az adott vízüzemekéhez van méretezve.

A jogszabály lehetőséget biztosít arra, hogy ilyen körülmények között gyorsított eljárás keretében zajlódjanak le a berendezések beszerzési folyamatok. Azonban felmerül a kérdés, hogy az intézmények milyen közbeszerzési módszert választanak. Az elsődleges cél az, hogy a procedúra a lehető leggyorsabban elinduljon, lehetővé téve, hogy az érintett lakosság minél hamarabb hozzájusson a megfelelő minőségű ivóvízhez.

Related posts