A karbonlábnyom csökkentése egyre fontosabbá válik a környezetvédelem szempontjából. Íme néhány kreatív módszer, amellyel hozzájárulhatunk a fenntarthatóbb jövőhöz: 1. **Fenntartható közlekedés**: Válasszuk a gyaloglást, kerékpározást vagy a tömegközleke

Bruno van Pottelsberghe, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora, valamint Joran Douhard, a Solvay Brussels School of Economics and Management PhD-hallgatója összehasonlították a belgiumi hagyományos házakat (különálló és ikerházakat) fenntarthatóbb változataikkal, amelyek környezetbarátabb anyagokból épültek. Az építőanyagok hatékonyságát a csökkentett szén-dioxid-egyenérték-kibocsátás és az erre fordított pénz arányában számolták ki. Ez az értékelés egységesíti a kibocsátások hatását - például a metán 28-szor nagyobb felmelegedési potenciállal rendelkezik, mint a szén-dioxid, vagyis 1 kilogramm metán 28 kilogramm szén-dioxid-egyenértéknek felel meg - derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem és az Université Libre de Bruxelles új kutatásából.
A kutatók felfedték, hogy a szén-dioxid-egyenérték kibocsátásának legnagyobb része a ház üzemeltetése során keletkezik, nem pedig az építési vagy felújítási folyamatok során. Az ingatlan teljes élettartama alatt az energiafogyasztás a karbonlábnyom 65%-át képviseli, hangsúlyozva ezzel az üzemeltetés fontosságát a környezeti hatások szempontjából.
Ha minden költséget figyelembe veszünk (építés, üzemeltetés, felújítás), akkor a "fenntarthatóbb" házak teljes birtoklási költsége 7-11 százalékkal magasabb, mint a hagyományos házaké. A felújítási költségek is magasabbak: 20 százalékkal a különálló házak, és 13 százalékkal az ikerházak esetében, főként a fenntarthatóbb anyagok gyakoribb cseréje miatt.