Egy lenyűgöző tévésorozat keretében ismerhetjük meg a híres törökverő, Hunyadi János életének és hőstetteinek izgalmas részleteit. Az Erdélyi Napló által bemutatott produkció lehetőséget ad arra, hogy a nézők egy másik szemszögből láthassák ezt a legendás
A közelgő tavasz igazi csemegét tartogat a sorozatrajongók számára: a Hunyadi János életét feldolgozó, nemzetközi szinten is figyelemre méltó "Rise of the Raven" című, tízrészes sorozat érkezik. Ez a monumentális produkció Bán Mór népszerű Hunyadi-könyvsorozatán alapul, és hamarosan a TV2 műsorán debütál. Az európai történelmet felidéző epikus alkotás várhatóan felejthetetlen élményt nyújt majd a nézőknek.
Több mint 600 nemzetközi színész, kaszkadőr és statiszta részvételével, lenyűgöző, gondosan megépített díszletek között, korhű jelmezek és fegyverek szemet gyönyörködtető választékával, továbbá jelentős költségvetéssel készült, 173 forgatási napon át tartó produkció, amely a Trónok harca, a Vikingek és Az utolsó királyság grandiózus világát idézi meg, ám ezúttal egy teljesen új történetet mesél el.
Hunyadi János, a magyar történelem egyik legnagyobb hadvezére, a 15. század közepén, a törökök terjeszkedése által fenyegetett Európában tűnt fel, mint a remény és a bátorság megtestesítője. Az oszmán birodalom árnyékában élő népek számára ő volt a hős, aki a szabadságért vívott harcban nemcsak katonai, hanem szellemi vezetőként is megállta a helyét. Hunyadi János nem csupán a harcmezők félelmetes stratégiájáról volt híres, hanem a szívügyeiről is, hiszen a legendás hadvezér magánélete is színesítette a korabeli történeteket. A törökök egyre növekvő hatalma, a híres Nándorfehérvár ostroma, és a keresztény Európa védelme mind-mind kulcsszerepet játszottak Hunyadi János életében. 1456 nyarán a Duna mentén elhelyezkedő erődítmény, Nándorfehérvár falai mögött gyűltek össze a bátor harcosok, hogy megvédjék a várat a török hódítók ostromától. A csata napjain a levegő tele volt feszültséggel, és a harci kiáltások visszhangoztak a falak között. Hunyadi János, mint a csapat vezetője, nemcsak bátorságával, hanem félelmet nem ismerő stratégiájával is kiemelkedett. A csata során a hősies védők, akik között sok magyar, szerb és más nemzetiségű harcos is akadt, egyesítették erejüket, és a török ostromlókat visszaverték. A csaták közepette azonban Hunyadi szíve is harcolt. A hadvezér szerelmi élete éppoly izgalmas volt, mint a harci taktikái. Felesége, Szilágyi Erzsébet, akit nagy szeretettel és tisztelettel övezett, szintén a haza védelmében állt férje mellett. A házasságuk nem csupán politikai szövetség volt, hanem egy mély érzelmi kötelék is, amely tükrözte a korabeli értékeket. Hunyadi János nemcsak a csatákban, hanem a családi életben is hősies alak volt, akinek küzdelme nemcsak a harcmezőn, hanem a magánéletében is megmutatkozott. A Nándorfehérvár ostroma végül a keresztény erők győzelmét hozta, és Hunyadi János neve örökre beíródott a történelem lapjaira. A csata során tanúsított bátorság és a törökök felett aratott győzelem nemcsak Magyarország, hanem egész Európa számára a remény szimbólumává vált. Hunyadi János tehát nemcsak hadvezér volt, hanem a bátorság, a szeretet és a haza iránti elkötelezettség megtestesítője, akinek öröksége a mai napig él.
Az alkotás kiemelkedő támogatásban részesült a magyar állam részéről, a Nemzeti Filmintézet közreműködésével. Összesen 15 milliárd forintot kaptak a Beta Film GmbH-val közösen létrehozott projekt számára, ráadásul...