Úgy döntöttünk, hogy a gyaloglás nem a legjobb megoldás, ezért más alternatívákat kerestünk arra, hogyan lehetne saját...


A szöveget tovább lehetne bővíteni, de ha a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) jóváhagyja a Mészáros Csoporthoz tartozó Talentis Group Zrt. által benyújtott védjegybejelentést, akkor a fent említett kifejezések közül egyetlen egyet sem alkalmazhatunk távközlési szolgáltatások, reklámtevékenységek, valamint ruházati és különböző nyomdai termékek esetében a "Gondolom, nem gyalog" kifejezés variációinak használatára. Mielőtt mélyebben belemerülnénk abba, hogy megvédhetjük-e a hasonló jelentőségű "Fáj a lábam" kifejezést vagy akár a "Szeretlek" szót, fontos néhány alapvető fogalmat tisztázni, amelyben Dr. Berényi Krisztina, szabadalmi jogokra szakosodott ügyvéd, nyújtott értékes útmutatást.

Bár a köznyelvben a védjegy és a szabadalom szavakat sokan egyenértékűként kezelik, valójában eltérő jelentéssel bírnak. A védjegy lényegében egy árujelző, mely lehet szó, szóösszetétel, grafika, logó, sőt, akár egy hang, háromdimenziós forma vagy egy specifikus színárnyalat is (például a magenta). Ezzel szemben a szabadalom egy adott találmányra vonatkozó jogi védelem, amelyet a feltaláló kérhet. Erre példa lehet Rogán Antal elektronikus aláírási és azonosítási eljárása, amely már közel 2 milliárd forint profitot generált a magyar közéletben. A védjegyek világában pedig Mészáros Lőrinc egyik híres mondata emelkedik ki, mint a legfrissebb és legrelevánsabb példa.

Related posts