Gasly: Nincs helye viszálynak, csupán a feladatunkra összpontosítsunk! | M4 Sport

Az utóbbi hetekben felpörögtek az események az Alpine háza táján: a csapat először bejelentette, távozik posztjáról Oliver Oakes, akinek teendőit az eddig tanácsadóként dolgozó Flavio Briatore veszi át, aki hivatalosan ugyan nem töltheti be a posztot, de kvázi csapatvezetőként funkcionál majd.
Ezután hivatalosan is megerősítették, hogy Franco Colapinto lehetőséget kap az imolai hétvégén, Jack Doohan helyén. Doohan leváltásáról már a szezon kezdetén cikkeztek, és többen előre "megjósolták", hogy az ausztrál versenyző mindössze hat hétvégét kap a bizonyításra. Ha főnökei nem elégednek meg a teljesítményével, akkor könnyen kispadra ültethetik.
Kezdetben az a feltételezés merült fel, hogy a két esemény összefonódik, vagyis Oakes távozása mögött az állhat, hogy nem osztotta a döntés hátterét. Később azonban a hírek inkább arra utaltak, hogy a lépés mögött testvére rendőrségi ügye állhat, amely néhány nappal ezelőtt zajlott le.
Bárhogy is legyen, a csapatvezető és pilótacsere ismét a figyelem középpontjába juttatta a csapatot, ahol az előző években számos hasonló váltást láthattunk már (elsősorban a főnöki pozícióban). Versenyzőjük a helyzet kapcsán megjegyezte, a dolgozóknak továbbra is feladataikra kell összpontosítaniuk, belső feszültség pedig nincs az Alpine-on belül.
"A szalagcímek nem tükrözik azt a kiváló teljesítményt, amit a gyárban és a versenycsapaton belül tapasztalok" - osztotta meg gondolatait az egyszeres futamgyőztes. "Számomra az a legfontosabb, hogy a srácok a zárt ajtók mögött végzett munkájukra összpontosítsanak. Természetesen a külső zaj mindig jelen lesz, hiszen az emberek sosem fogják tudni megállni, hogy ne beszéljenek egy ilyen jelentős változásról" - tette hozzá.