Ezt a ruhát válaszd az állásinterjúdra, hogy megnyerd az álommunkádat!

Lehetséges, hogy nem csupán az önéletrajzod volt az oka annak, hogy nem kaptál visszahívást. Elgondolkodtál már azon, hogy az állásinterjúra való felkészülés során az öltözködésed milyen üzenetet közvetít rólad?
Ahogy te magad fejlődsz és formálódsz, úgy a megjelenésed is folyamatosan alkalmazkodik az életkorodhoz és a körülményekhez. Ami 22 évesen üdítő és vonzó választás volt, az 34 évesen már lehet, hogy túlságosan laza hatást kelt. Az elegancia, amit 42 évesen magadra öltöznél, 26 évesen esetleg "túl komoly" benyomást tehet. Minden részlet számít, és nem mindegy, hogy milyen ruhában lépsz be az állásinterjúra!
Hogyan válaszd ki a tökéletes öltözetet, hogy ne csupán illendő legyél, hanem a korodnak, a munkakörödnek és a céges kultúrának is maximálisan megfelelő? Itt a válasz!
Ebben az évtizedben a törekvésed lényege az, hogy komoly elismerést nyerj, miközben megőrzöd saját egyéniségedet és dinamizmusodat.
Sokan hajlamosak arra, hogy túlzottan elegáns öltözetbe bújjanak, abban a hiszemben, hogy ezáltal hitelesebbek lesznek. Azonban egy túlságosan formális megjelenés könnyen azt az érzetet kelti, hogy erőltetett, és ezzel elveszíthetik azt a természetes vonzerőt, ami miatt eredetileg szimpatikusnak találták őket a kiválasztás során.
Ezekben az években gyakran nemcsak a junior pozíciókra jelentkezik az ember, hanem komolyabb szerepkörökre is. Ezért fontos, hogy az öltözködésed is azt sugallja, hogy pontosan tudod mit csinálsz.
Viszont! A komoly megjelenés nem feltétlenül jelenti a merev öltönyök és kosztümök választását (bár, ha a céges kultúra ezt kívánja, ezek is beleférnek). Gyakran egy modern, letisztult, mégis elegáns összeállítás sokkal meggyőzőbb hatást gyakorol - és valószínűleg hitelesebben tükrözi az egyéniségedet is.