Hihetetlenül különleges és furcsa megjelenésű mélytengeri halat rögzítettek a Kanári-szigetek közelében.

A púpos horgászhal rendkívül ritka jelenség, ezért a kutatók számára igazi kincs volt a találkozás. Ez a felvétel csupán a második alkalom, hogy dokumentálni tudták ezt a különleges halat.
Egy új felfedezést tett egy kutatócsoport a Kanári-szigetek környékén: egy eddig ismeretlen púpos horgászhalra bukkantak, amely éppen az óceán felszínére igyekezett. Ezt a különleges találkozást a National Geographic számolt be, hangsúlyozva, hogy ilyen halat még sosem dokumentáltak.
A halról szerencsére felvételt is készítettek. Az eset különlegességét az adja, hogy a púpos horgászhal jellemzően 200-2000 méter mélyen él, így nem túl gyakran lehet összeúszni vele. Ez utóbbi lehet nem is baj, mert nagyon ijesztő: hatalmas szájában jókora fogak láthatók. Viszont nem túl nagyok: maximum 18 centiméteresre tudnak nőni, a levideózott példány pedig mindössze 6 centis volt.
David Jara Bogunyà, a Condrik Tenerife civil szervezet tengeri természetfotósa, izgalmas élményeit osztotta meg a lap munkatársaival. Elmondása szerint egy órán keresztül volt lehetőségük fotózni és videózni egy különleges halat. Korábbi tapasztalataik szerint a felszín közelében csak sérült vagy elpusztult példányokkal találkoztak, így aki valóban szeretett volna élő halat megörökíteni, kénytelen volt mélyebbre merülni. Emlékeztetett, hogy tíz évvel ezelőtt hasonló kihívás elé néztek, amikor a Monterey-öbölben 580 méter mélyen rögzítették a fajt – ez volt az eddigi egyetlen felvétel az élő állatról. Most azonban már kettő van, és ez újabb mérföldkő a tengeri élet rejtelmeinek felfedezésében.