Egy négyéves kisgyermek életét követelte az Ebola-vírus - értesült a Liner.hu.


Január végén jelentették be, hogy ismét ebola-járvány tört ki Ugandában, ami rövid időn belül már a hatodik ilyen alkalom. Egy négyéves gyermeket azonosítottak második betegként, aki az újabb járvány kitörését követően vesztette életét az afrikai országban.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szombat este bejelentette, hogy Ugandában, a Mulago kórházban egy újabb ebolás esetet regisztráltak. A vírus egy négyéves kisfiúnál jelent meg, aki sajnos kedden elhunyt. Az egészségügyi minisztérium azonnal intézkedett a helyzet kezelésére.

Még azon a napon Uganda hivatalosan is megerősítette, hogy a vírus új törzsének jelenléte tíz esetben már regisztrálásra került. Az utolsó járvány első halálos áldozata egy ápoló volt, aki sajnos még a járvány január végi kihirdetése előtt vesztette életét. Februárban az egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy mind a nyolc, ebolával diagnosztizált beteg sikeresen elhagyhatta a kórházat. Ugyanakkor legalább 265 személyt, akik érintkeztek a betegekkel, továbbra is szigorú karantén alatt tartanak Kampala városában – számolt be róla az Al Jazeera.

Aggasztó a helyzet, miután az új járvány okozójaként a szudáni ebola-törzset emlegetik, amire jelen állás szerint nincs jóváhagyott vakcina. A 2014-2016-os nyugat-afrikai ebolajárvány több mint 11 000 ember életébe került, mely egyúttal a legtöbb halálos áldozatot követelt időszak is a térségben.

Charles Olaro, az ugandai egészségügyi minisztérium egészségügyi szolgálatainak vezetője az AP hírügynökségnek nyilatkozva rámutatott, hogy a támogatások csökkentése komoly hatással van azokra a civil szervezetekre is, amelyek a fertőző betegségekkel kapcsolatos válaszlépéseket segítik elő. E kijelentése a háttérben álló események tükrében hangzott el, miután Donald Trump gyakorlatilag megszüntette az amerikai kormány segélyszervezetének tevékenységét Afrikában.

Related posts