Drónok özöne lepte el Oroszországot és Ukrajnát – Alfahir.hu


Az ukrán hadsereg bejelentette, hogy 10 drónja sikeresen célba jutott a Bolhovszkij félvezetőgyárnál, amely az orosz vadászrepülőgépek és rakéták gyártásának egyik kulcsfontosságú beszállítója az Orjol térségében. Az állításokat megerősítik az online videók, valamint a NASA műholdas tűzfigyelései. „Ez a létesítmény Oroszország egyik élvonalbeli cége a félvezetők és alkatrészek fejlesztésében és gyártásában” - nyilatkozta az ukrán hadsereg, hangsúlyozva, hogy az itt készült alkatrészek az Iszkander és Kinzsal rakétákban találhatók.

Oroszország szerint szerdán több mint 370 ukrán drónt támadtak a határon túlról, köztük 27-et a főváros, Moszkva ellen, ahol ideiglenesen le kellett állítani a repülőtereket.

Egy északkelet-ukrajnai katonai kiképzőhelyet sújtott orosz támadás, amely következtében hat katona életét vesztette, míg legalább tíz másik megsebesült – tájékoztatott az ukrán nemzeti gárda. Az orosz védelmi minisztérium megerősítette, hogy ballisztikus rakétákkal intéztek csapást az ukrán különleges erők "kiképzőtáborára". Az ukrán nemzeti gárda közölte, hogy az esemény körülményeit jelenleg belső vizsgálat keretében elemzik. A katonai egység parancsnokát felfüggesztették, és az ügyben szükséges információkat átadták a bűnüldöző hatóságoknak. A háború során mindkét fél parancsnokait már többször is felelősségre vonták, miután olyan katonai rendezvényeken vezették a sorokat, amelyek célponttá váltak az ellenséges támadások során, s ezzel emberi áldozatok is keletkeztek.

Finnország arra készül, hogy Oroszország a közeljövőben tovább növeli katonai jelenlétét a közös határ mentén, különösen az ukrajnai konfliktus végén. Moszkva már megerősítette katonai bázisait a NATO határvonalának közelében. Sami Nurmi vezérőrnagy, a finn védelmi erők parancsnoka hangsúlyozta, hogy hadseregük "nagyon figyelmesen" követi a moszkvai hadmozdulatokat, hogy "felkészüljenek a legrosszabb forgatókönyvekre". A finn határőrség nemrégiben bejelentette, hogy befejezte a tervezett 200 kilométeres kerítés első 35 kilométeres szakaszát, amely az Oroszországgal közös keleti határon épül. Ezt a lépést több mint egy évvel azután tették, hogy Helsinki azzal vádolta Moszkvát, hogy "hibrid művelet" keretében menedékkérőket irányít Finnország irányába. A kerítés modern technológiát is alkalmaz, beleértve kamerákat és érzékelőket, amelyek segítenek megkülönböztetni az átkelő embereket és állatokat.

Related posts