A hitelkamatok mértéke csökkent.


A Bankszövetség és a Kavosz Zrt. vállalásának köszönhetően a Széchenyi Kártya Program hiteleit még kedvezményesebb kondíciókkal vehetik igénybe a hazai kis- és középvállalkozások - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel.

Hangsúlyozták, a vállalati hitelezés beindítása kulcsfontosságú, ezért a folyamat gyorsítása érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium a kondíciós listák módosítását soron kívül jóváhagyta, ennek eredményeként március 1-je helyett már február 17-től fél százalékponttal csökkentett kamatozással érhetők el a Széchenyi Kártya hitelek.

A hírek szerint a beruházási hitel jellegű kölcsönök kamata 3,5%-ról 3%-ra csökken. Emellett a Széchenyi Kártya folyószámlahitel, likviditási hitel és turisztikai hitel esetében is kedvező változás várható: az eddig érvényes kamat azonos mértékű csökkentés után évi 4,5%-ra módosul.

Szabados Richárd, a kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár, a legfrissebb közleményében hangsúlyozta: az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében, amely 21 intézkedésből áll, a Demján Sándor Program részeként a kormány már 2024 novemberében csökkentette a beruházási célú Széchenyi Kártya termékek kamatszintjét 5%-ról 3,5%-ra.

Az NGM friss közleménye hangsúlyozza, hogy az újabb kamatcsökkentés révén a hazai kis- és középvállalkozások kedvezőbb feltételekkel juthatnak hozzá a beruházásaikhoz és a működésükhöz szükséges likviditási és forgóeszközhitelekhez. A kamatcsökkentés következtében egy tipikus vállalkozás számára jelentősen csökkenhetnek a pénzügyi terhek, ami lehetőséget teremt a növekedésre és a fejlődésre.

Egy 100 millió forintos, 10 éves futamidejű beruházási hitel esetén a törlesztési kötelezettség akár 15%-kal is mérséklődhet.

A Demján Sándor Program elindulását megelőző 5%-os kamatozású hitelhez viszonyítva...

A Széchenyi Kártya beruházási hiteleit igénybe vevő vállalkozások finanszírozási terhei közel 40%-kal mérséklődnek.

A Széchenyi Kártya beruházási hitelekhez kapcsolódóan egy különleges előny érhető el: az újonnan jelentkezők számára a Nemzetgazdasági Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt működő Garantiqa Hitelgarancia Zrt. lemond az első évre vonatkozó kezességvállalási díjról - olvasható a legfrissebb közleményben.

Az államtitkár a közleményében kiemelte, hogy a likviditási hitelek kamatának mérséklése hozzájárulhat ahhoz, hogy a vállalkozások megfelelően felkészülhessenek a fogyasztói bizalom növekedésével együtt járó keresletbővülésre. Ezáltal elkerülhetők a készletezési vagy cash-flow problémák, amelyek hátráltathatják a fellendülő forgalom kiszolgálását.

A Covid19-járvány, a szomszédunkban zajló háború és az ennek nyomán fellépő energiaválság, valamint magas infláció idején a Széchenyi Kártya Program elemei tartották fenn a kkv-k számára a túlélést biztosító forint alapú finanszírozást.

A hazai bankok 2020 júniusától 2024 decemberéig 218 ezer hitelkérelmet fogadtak be 8247 milliárd forint értékben, amelyből közel 171 ezer szerződéskötés történt, így 5887 milliárd forint állami kamattámogatás mellett elérhető kedvezményes forrás segítette a magyar vállalkozások működését - tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.

Related posts