A MOME diákjai vörös festékkel díszítették az egyetem falát, ezzel kifejezve kreativitásukat és elkötelezettségüket.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatói hétfő délután nyilvános eseményre várták az egyetem fölött álló kuratórium elnökét, Böszörményi-Nagy Gergelyt, de ő nem jelent meg az egyetem Zugligeti úti campusán. Az itt összegyűlt tömeg, hallgató és oktatók 100-200 fős csoportja egy úgynevezett "társadalmi szerződést" szeretett volna aláíratni az alapítvány kuratóriumi elnökével, de ez végül nem történt meg.
A közelmúltban lezajlott egyetemi demonstrációk szervezésében részt vevő MOME Front, mely fiatal és nemrégiben diplomázott hallgatókból áll, arra szólította fel Böszörményi-Nagy Gergelyt, hogy vállalja az egyetemi autonómia alapelveinek védelmét, és támogassa a 624 aktív hallgató, 61 oktató és 548 volt hallgató által aláírt három fontos követelésüket. A MOME Front célja, hogy:
A MOME Front még a hétvégén sem kapott visszajelzést Böszörményi-Nagy Gergelytől a meghívásukkal kapcsolatban. Kiderült, hogy a kuratórium elnöke a hétvége folyamán saját közösségi szerződés kezdeményezésével állt elő a hallgatók számára, ám ez sem segítette elő a nézeteltérések rendezését. A MOME Front véleménye szerint ez csupán egy újabb kitérő gesztus: „Ebben a formában ismételten egy felülről irányított struktúrába léphet be az egyetem közössége, ahelyett, hogy saját maguk határozhatnák meg az útjukat. Az autonómia alapelve tehát újra sérül” – fogalmaztak a közleményükben.
Hétfő délután 14 órakor a MOME hallgatói egy 60 perces visszaszámláló órát vetítettek az egyetem falára, ezzel kifejezve, mennyi időt szánnak a kuratórium elnökének, Böszörményi-Nagy Gergelynek. Az óra leteltével, és mivel az elnök nem érkezett meg, a hallgatók látványos demonstrációba kezdtek. Sorra aláírták az egyetem polgárságával kapcsolatos "társadalmi szerződést", amelyet aztán bekeretezve akasztottak fel a falra. A diákok nem feledkeztek meg Gergely aláíratlan példányáról sem, amely szintén helyet kapott a falon, ezzel hangsúlyozva akciójuk üzenetét.
Ezt követően élénk vörös festékkel borították be a falat: tenyérlenyomatok, Bauhaus emblémák és MOME Front feliratok színes kavalkádja díszítette a hófehér felületet.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hazánk egyik úttörő modellváltó intézményei közé tartozik. Korábban egy szeretetteljes, ámde anyagilag szűkös környezetben működött, viszont már a modellváltás előtt is megfogalmazódott a modernizációs igény, amely részben elindult, majd a modellváltással végre teret nyert. Az egyetem vezetősége és oktatói csapata naiv optimizmussal közelítette meg ezt az átalakulást - állapítottuk meg cikkünkben, amely részletesen tárgyalja a MOME kuratóriuma és hallgatói között fennálló feszültségeket.
Az egyetemen az utóbbi években több feszültség és konfliktus alakult ki, amelynek egyik kiemelkedő eseménye Koós Pál 2023-as rektorrá választása volt. A Telexnek nyilatkozó MOME Front tagjai elmondták, hogy Koóst a kuratórium kérte fel a rektori posztra, miközben a szenátus a másik jelöltet, Vargha Balázst, a Média Intézet vezetőjét javasolta. A MOME Front, amely az egyetem vezetésével szembeni ellenállást képviseli, már korábban is szervezett tüntetéseket, és elsődleges követelésük Koós távozása volt. Ezt a céljukat elérték, hiszen Koós már távozott a posztjáról. Azonban a MOME Front honlapján további követeléseket fogalmaztak meg, és egy visszaszámlálót is elhelyeztek, amely a határidő közeledtét jelzi. A szervezet nem osztotta meg a nyilvánossággal, hogy mi történik, ha a kuratórium nem teljesíti a követeléseiket a megadott időkereten belül.