Kaptál egy 10 eurós utalványt a Wizz Air-től? Ne kattints rá!

A Wizz Air nevével visszaélő adathalász elektronikus levelek terjedésére figyelmeztetett a légitársaság. A napokban Magyarországon megjelent üzenetekben 10 eurós utalványokat ajánlanak fel, egy a légitársaság hivatalos oldalához rendkívül hasonló weboldalon. A Wizz Air hétfőn az MTI-nek küldött közleményében hívta fel a figyelmet erre a csalásra.
Az e-mailben található hivatkozásra kattintva egy kérdőív nyílik meg, amelyben banki információkat, így például bankkártyaadataidat is kérik.
A Wizz Air egyértelműen jelezte, hogy kizárólag a wizzair.com végződésű e-mail címeken keresztül tart kapcsolatot ügyfeleivel. Fontos hangsúlyozni, hogy utalványokkal kapcsolatos ügyintézés során soha nem kér banki vagy bankkártya adatokat. Az ügyfelek biztonsága érdekében a légitársaság arra figyelmezteti őket, hogy...
Kérjük, hogy ne kattintsanak a gyanús e-mailekben található linkekre, és soha ne osszák meg személyes adataikat harmadik felekkel. Az ilyen óvintézkedések segíthetnek megvédeni adataikat a csalásoktól.
A csalásra való hajlam talán sosem látott magasságokba emelkedett, hiszen a Wizz Air több ezer utasának visszatérítést kell folyósítania, miután a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy megtévesztette őket. Az egy éve zajló versenyfelügyeleti eljárás során kiderült, hogy a légitársaság lényeges információkat titkolt el az utasok elől a 2022. december és 2023. május közötti időszakban, ami többletköltségeket okozott számukra. Azok az utasok, akik retúrjeggyel rendelkeztek, a visszaútra való online utasfelvételt nem tudták elvégezni telefonos böngészőn keresztül, így kénytelenek voltak 40 euró (körülbelül 16 000 forint) reptéri utasfelvételi díjat kifizetniük.
A Wizz Air elismerte a műszaki problémát, és vállalta, hogy több ezer utasának kredit formájában visszatéríti az utasfelvételi díj 120 százalékát. Ebből 100 százalékot egy éven belül készpénzben is igényelhetnek az utasok. A kompenzációs folyamat már a hivatalos eljárás megkezdése előtt elindult, és a több ezer érintett utas számára járó összeg meghaladja a 80 millió forintot. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tájékoztatása szerint az együttműködési intézkedések költségei együtt is túllépik azt az összeget, amely jogsértés miatt kiszabható büntetés lenne.